Достапни линкови

Тел Авив: Подготовки за војна во Ирак


Израелскиот министер за одбрана Шаул Мофаз ги повика на разговор градоначалниците во земјата за преземање мерки за безбедност во случај на војна против Ирак. Владата од друга страна апелираше на смирување на ситуацијата откако медиумите ги советуваа граѓаните да прават залихи од вода и други витални продукти. Во меѓувреме мобилизирана е анти-ракетната одбрана.
XS
SM
MD
LG