Достапни линкови

Ирак: Американски специјалци подготвуваат терен во случај на наредба за војна


Специјалните единици на американската војска во Ирак, започнаа операции за подготовка на теренот, во случај американскиот председател Џорџ Буш да издаде наредба за започнување на војната, пишува денешен „Вашингтон пост“.
XS
SM
MD
LG