Достапни линкови

Брисел: Советот на НАТО сеуште без договор околу Турција


Советот на НАТО ни вчера не успееа да постигне договор, за помош на Турција во случај на воен напад врз Ирак. Расправата се очекува да биде продолжена во текот на денов. И по петиот состанок, Франција, Германија и Белгија повторно се противат на изготвување план за помош на Турција, се додека на бидат исцрпени сите можности за мирно решение на ирачката криза.
XS
SM
MD
LG