Достапни линкови

Москва: Ако е потребно Русија ќе стави вето во ОН за Ирак


Русија ќе го искористи правото на вето во Советот за безбедност на Обединетите Нации околу ирачката криза, доколку тоа биде потребно, изјави рускиот председател Владимир Путин. Според Путин, евентуалното искористување на правото на вето, нема да влијае врз идните односи со руските партнери во Советот за безбедност.
XS
SM
MD
LG