Достапни линкови

Токио: Јапонија ќе започне воена акција ако Северна Кореа нападне


,,Ќе започнеме воена акција, доколку добиеме цврсти докази дека Северна Кореја се подготвува за напад врз нашата земја,, соопшти денеска јапонскиот министер за одбрана Шигеру Ишиба. ,,Доколку некоја ракета прелета над Јапонија, нашата земја ќе ја употреби сета воена сила во самоодбрана,, изјави Ишиба.
XS
SM
MD
LG