Достапни линкови

САД: Објавени номинациите за Оскар


Американската филмска академија ги објави номинациите за престижната награда ,,Оскар,,. Меѓу номинираните во 75 натпреварување се фантазиската авантура ,,Господар на прстените-двете кули,, потоа филмот ,,Бандите на Њујорк,, драмата за славната Вирџинија Вулф ,,Будење,, и сагата за холокаустот ,,Пијанист,,. Водител на церемонијата која ќе се одржи на 23 март, ќе биде Стив Мартин.
XS
SM
MD
LG