Достапни линкови

Филипини: 60 луѓе убиени во масовен напад на владините сили


Повеќе од 60 луѓе се убиени во масовниот напад на владините сили на муслиманските бунтовници на Филипини, соопштија воени извори. Поради судирите повеќе од 30 илјади цивили ги напуштија своите домови.
XS
SM
MD
LG