Достапни линкови

Косово: УНМИК му достави информација на Човиќ дека АНА се подготвува за напади


Шефот на полицијата на УНМИК Роберт Педлоу, му достави на Вицепремиерот Небојша Човиќ информации дека на подрачјето на Косовска Каменица и Гнилање, вооружени терористички групи се подготвуваат да тргнат кон Јужна Србија, јави српската телевизија. Полицијата на УНМИК и КФОР на Косово, деновиве превземаат широка акција за заштита на Србите, заради можните напади кои против нив ги подготвува Албанската национална армија.
XS
SM
MD
LG