Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа за мирно решение на нуклеарната криза


,,Северна Кореја има во предвид мирно решение за нуклеарната криза, но сепак нашата војска и нашиот народ се подготвени да возвратат, доколку Соединетите држави нападнат и педа од нашата земја,, изјави денеска претставникот на министерството за надворешни работи на Северна Кореја Ри Хуи Чол. Северна Кореја ја повика Велика Британија да го искористи своето влијание и да посредува во разговорите со Соединетите држави за решавање на нуклеарната криза.
XS
SM
MD
LG