Достапни линкови

Газа: Убиени двајца Палестинци меѓу нив и осумгодишно дете


Израелската армија уби двајца вооружени Палестинци меѓу кои и едно осум годишно дете во појасот Газа. Денешното насилство, доаѓа еден ден по израелската блокада на западниот дел на појасот Газа, која забранува патување за Палестинците за време на муслиманскиот празник Ал Адха.
XS
SM
MD
LG