Достапни линкови

Лондон: Британската армија и помага на полицијата во обезбедувањето на аеродромот „Хитроу“


Повеќе од 400 британски војници во оклопни возила, се упатија денеска на аеродромот Хитроу во Лондон, во очекување на можни терористички напади. Лондонската полиција соопшти, дека одлуката за стационирање на армиски трупи како подршка на британската полиција се во рамките на зголемените мерки за безбедност, по сознанијата дека екстремистите би можеле да го искористат муслиманскиот празник Ал Адха, за извршување на терористички напади во Британија.
XS
SM
MD
LG