Достапни линкови

Брисел: Интензивни подготовки на ЕУ за итен состанок за Ирак


Европската Унија е во интензивни подготовки за одржување итен состанок посветен на ирачката криза, следниот понеделник во Брисел. Портпаролот на грчката влада Кристос Протопас, изјави дека грчкиот премиер Костас Симитис, очекува лидерите на 13 земји членки на Европската Унија да присуствуваат на состанокот.
XS
SM
MD
LG