Достапни линкови

Тел Авив: Евакуација на дел од персоналот на амбасадата на САД


Американската амбасада во Тел Авив поради евентуалниот напад врз Ирак, оваа недела ќе започне со евакуација на дел од својот персонал. Израелски претставници велат дека постои мал ризик од ирачки напад но сепак и тоа треба да се има во предвид.
XS
SM
MD
LG