Достапни линкови

Багдад: Ирак не се согласува со воено присуство под покровителство на ОН


Ирак не се согласува со француско-германскиот план кој предвидува доаѓање на „сини шлемови“ во земјата, за решавање на ирачката криза, изјави денеска ирачкиот министер за надворешни работи Наџи Сабри. ,,Сметаме дека изнесувањето на вакви идеи, всушност се потпираат на американската логика за потребата од војна,, изјави Сабри.
XS
SM
MD
LG