Достапни линкови

Букурешт: Романија дозволи користење на воздушниот простор за напад на Ирак


Романија соопшти дека е подготвена да го отвори својот воздушен простор за американските авиони во случај на напад врз Ирак. ,,Романија со тоа позитивно одговори на американското официјално барање за давање помош во случај на напад врз Ирак,, изјави романскиот претседател Јон Илиеску.
XS
SM
MD
LG