Достапни линкови

Анкара: Турција му нуди засолниште на Хусеин


Турција ќе му понуди засолниште на ирачкиот лидер Садам Хусеин, доколку тој ја напушти власта, со што би се спречила воената интервенција врз Ирак. Турскиот весник „Милијет“ пишува дека премиерот Абдула Гул ова му го предложил на ирачкиот претставник Таха Јасин Рамадан, за време на неговата тајна посета на Анкара.
XS
SM
MD
LG