Достапни линкови

Кина: Пет лица загинаа во сообраќајна незгода


Еден патнички автобус, поради снежното невреме во Централна Кина, синоќа се превртел во бездна, при што загинале пет, а 13 лица биле повредени, соопштија кинеските агенции. Во автобусот се наоѓале дваесет и пет патници кои патувале за провинцијата Шанси.
XS
SM
MD
LG