Достапни линкови

Њујорк: Анан повикува на план за помош на цивилите во случај на војна во Ирак


Генералниот секретар на Обединетите нации Кофи Анан, го повика Советот за безбедност, да ги разгледа плановите за помош на цивилите во случај на евентуална воена интервенција врз Ирак. Анан предолжил 15 членови на Советот за безбедност да се сретнат и да изнесат идеи за хуманитарна акција во Ирак, изјавија претставници на ОН.
XS
SM
MD
LG