Достапни линкови

Рим: Романо Проди ги поддржува Франција и Германија


Претседателот на Европската Комисија Романо Проди изјави дека ги поддржува напорите на Франција и Германија да се изнајде мирно решение за ирачката криза. Се чини дека се консолидира фронтот кој оди во вистинска насока – избегнување на војната, вели Проди во денешното интервју за италијанскиот весник Кориере дела сера.
XS
SM
MD
LG