Достапни линкови

Вашингтон: Пауел бара поактивна улога од Кина за решавање на кризата со Северна Кореа


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Кина би требало да земе поактивна улога околу запирањето на севернокорејската нуклеарна програма. Според него, Кина би можела да одигра клучна улога во решавањето на проблемот поради тесните економски врски со Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG