Достапни линкови

Брисел: Итен состанок на НАТО


Во Брисел денеска се одржува итен состанок на НАТО. Состанокот на Северноатлантскиот совет е закажан веднаш откако Франција и Белгија ставија вето на планот-НАТО да ја штити Турција во случај на војна против Ирак. Франција и Белгија тврдат дека планот за одбрана на Турција би можело да ги поткопа дипломатските напори за спречување на конфликтот со Ирак.
XS
SM
MD
LG