Достапни линкови

Софија: Демонстрации против воена интервенција во Ирак


Стотици демонстранти протестираа денеска во центарот на Софија, против евентуалната американска воена интервенција врз Ирак, како и против вклучувањето на Бугарија во војната. Демонстраните ја осудија одлуката на бугарскиот парламент за логистичка подршка на Бугарија доколку Ирак биде нападнат.
XS
SM
MD
LG