Достапни линкови

Газа: Тројца Палестинци загинаа во експлозија на автомобил


Израелската армија соопшти дека тројца палестинци загинале во екплозија на автомобил во појасот Газа, при обидот да извршат напад врз припадниците на израелската армија. Четворица израелски војници, се полесно повредени во нападот, соопшти портпаролот на израелската армија.
XS
SM
MD
LG