Достапни линкови

Москва: Театарот „Дубровка“ повторно отворен


Московскиот театар ,,Дубровка,, по октомвриската заложничка драма во мината година, синоќа беше повторно отворен. Вечерашната изведба на мјузиклот ,,Норд Ост,, за време на која, чеченските бунтовници упаднаа и заробија 700 заложници, ја симболизира волјата на граѓаните на Москва, и покрај заканите, да живее нормално, рече московксиот градоначалник Јуриј Лушков.
XS
SM
MD
LG