Достапни линкови

Рамалах: Арафат го поздрави обновувањето на израелско-палестинските разговори


Палестинскиот лидер Јасер Арафат денеска го поздрави обновувањето на разговорите меѓу израелско-палестинските претставници. Зборувајќи во Рамалах, Арафат истакна дека палестинските лидери се подготвени на разговори кои ќе му дадат шанса на мирното решавање на проблемот меѓу Палестина и Израел.
XS
SM
MD
LG