Достапни линкови

Пекинг: Це Мин бара зачувување на авторитетот на Советот за безбедност


Кинескиот претседател Џијанг Це Мин, му посочил на американскиот претседател Џорџ Буш дека „авторитетот на Советот за безбедност на ОН, мора да биде сочуван во текот на донесувањето на одлука за Ирак,, пишува денеска весникот „Женмин жибао“. Весникот пренесува дека Џијанг и Буш, синоќа телефонски разговарале за ирачката криза, како и за ситуацијата во Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG