Достапни линкови

Вашингтон: Ал Каеда подготвува напади врз згради и хотели во САД и светот


Соединетите држави го зголемија нивото на готовност од можни терористички напади, соопшти американскиот министер за правда Џон Ешкрофт. „Неодманешните извештаи, покажуваат дека терористичката мрежа Ал Каеда, подготвува напади врз згради и хотели во Соединетите држави и во целиот свет“ истакна Ешкрофт.
XS
SM
MD
LG