Достапни линкови

Москва: Иванов ја отфрла можноста за пазарење со САД во врска со Ирак


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов, ја отфрли можноста, дека Москва би можела да го смени ставот за Ирак, доколку Вашингтон го промени ставот за Чеченија. ,,Било какво пазарење околу Чеченија е неприфатливо“ изјави Иванов. Прашањето за прогласување на вооружените формации во Чеченија како дел од „терористичките организации“ Иванов ќе му го предочи на американскиот министер за одбрана Доналд Рамсфелд.
XS
SM
MD
LG