Достапни линкови

Париз: Франција останува на ставот дека не е време НАТО да ја заврсти турската одбрана


Франција денеска остана на ставот дека се уште не е време НАТО да донесе одлука дали да ја зацврсти турската одбрана против можните ирачки напади врз таа земја. На вчерашниот состанок на алијансата генералниот секретар Џорџ Робертсон на Франција, Германија и Белгија им даде рок до идната недела да го преиспитаат својот негативен одговор на турското барање НАТО да ја штити таа земја во случај на војна против Ирак.
XS
SM
MD
LG