Достапни линкови

Вашингтон: Предупредување за терористички напади


Соединетите Држави упатија ново предупредување за зголемување на заканите од терористички напади, вклучувајќи ги оние со хемиско и биолошко оружје. Стејт Департментот соопшти дека предупредувањето е упатено со цел да се потсетат американците на потребата да останат претпазливи на ваквите закани.
XS
SM
MD
LG