Достапни линкови

Москва: Нема потреба од нова резолуција на ОН


Русија смета дека во сегашната фаза нема потреба од нова резолуција на Советот за безбедност за Ирак. Заменик шефот на руската дипломатија Јуриј Федотов денеска изјави дека одлуките на Советот мораат да имаат за цел решавање на ирачкиот проблем, а не негово компликување.
XS
SM
MD
LG