Достапни линкови

Лондон: Бликс и Ел Барадеј на средба со Блер и Строу


Шефовите на инспекторскиот тим на Обединетите нации за разоружување на Ирак, Ханс Бликс и Мухамед Ел Барадеј, ќе допатуваат денеска во Лондон на разговори за досегашниот тек на инспекторскиот процес околу утврдување на ирачкото оружје. Портпаролот на британската влада, соопшти дека се очекува инспекторите да се сретнат со Премиерот Тони Блер и министерот за надворешни работи Џек Строу.
XS
SM
MD
LG