Достапни линкови

Наблус: Двајца Палестинци и двајца Израелсци загинаа во вооружен напад


Двајца Израелци и двајца Палестинци, загинаа во утринскиот напад на двајцата вооружени палестинци, кој подоцна биле ликвидирани од израелската војска. Најновото насилство во Наблус доаѓа по убиството на петмина Палестинци во одделни инциденти во текот на вчерашниот ден. Во последните 24 часа израелската војска уапси 15 Палестинци.
XS
SM
MD
LG