Достапни линкови

Тирана: Средба на претседателите на Албанија, Хрватска и Македонија


Претседателите на Хрватска, Македонија и Албанија ќе се сретнат во текот на наредната недела во Тирана, за да ги разгледаат понатамошните чекори во заедничкиот напор за приближување кон НАТО. Трајковски и Месиќ ќе допатуваат во Тирана на 12 февруари, изјави представникот за печат на албанскиот претседател, Арјан Кономи.
XS
SM
MD
LG