Достапни линкови

Њујорк: Хуманитарните организации добија средства во случај на војна во Ирак


Земјите донатори не им дадоа доволно средства на хуманитарните организации, за да подготват помош за илјадници лица кои би можеле да бидат загрозени во случај на војна во Ирак, изјави денеска високиот комесар за бегалци на Обединетите Нации Руд Луберс. ,,Сите се воздржани, досега ниту една влада не одговори на апелот за собирање средства во случај на војна,, изјави Луберс.
XS
SM
MD
LG