Достапни линкови

Лондон: Средба Блер - Ширак


Британскиот премиер Тони Блер денеска ќе се сретне со францускиот претседател Жак Ширак. Главна тема на разговорите ќе биде ситуацијата за Ирак. Блер очекува дека ќе успее да го убеди францускиот претседател Ширак да ја подржи резолуцијата на Советот за безбедност за воена акција против Ирак.
XS
SM
MD
LG