Достапни линкови

Њујорк: Идната недела итен состанок на Меѓународната агенција за атмоска енергија


Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека нејзиниот Управен одбор во текот на наредната недела ќе одржи итен состанок посветен на севернокорејската нуклеарна криза. ,,Ги исцрпивме сите можности за да ја притиснеме Северна Кореа да постапува според договорот,, изјави шефот на меѓународната агенција Мухамед Ел Барадеј.
XS
SM
MD
LG