Достапни линкови

Москва: Посета на Силвио Берлускони


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони пристигна во Москва на разговори со рускиот претседател Владимир Путин. Главни теми се ирачката криза и билатералните односи. Путин оцени дека оваа посета е многу важна и оти Италија е еден од клучните партнери на Русија.
XS
SM
MD
LG