Достапни линкови

Хјустон: Буш ќе присуствува на комеморацијата на астронаутите


Американскиот претседател Џорџ Буш ќе присуствува во Џонсоновиот вселенски центар во Хустон на комеморацијата за седумината загинати астронаути, соопшти Белата Куќа. Според непотврдени извештаи, телата на загинатите при паѓањето на спејс шатлот Колумбија, се пронајдени вчера во источен Тексас. НАСА соопшти дека меѓународната вселенска станица нема да биде напуштена и оти нема причини за евакуација на тројцата астронаути кои се наоѓаат во орбитата.
XS
SM
MD
LG