Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа во целосна воена готовност поради опасност од напад од САД


Северно-корејските медиуми соопштија дека армијата е во целосна готовност во случај на напад од Соединетите Држави. Пјонг Јанг го обвини Вашингтон дека се подготвува за напад поради нукеарната криза. Американски претставници соопштија дека засиленото воено присуство во Јужна Кореја е поради можната војна против Ирак.
XS
SM
MD
LG