Достапни линкови

Багдад: Ирак подготвен за поактивна соработка со инспекторите на ОН


Ирачки официјални претставници изразија подготвеност за поактивна соработка со инспекторите за оружје на Обединетите нации. Генерал Мухамед Амин изјави дека Багдад ќе дозволи прелет на извидничките летала У-2 доколку Соединетите Држави и Велика Британија гарантираат дека ќе престанат бомбардирањата во зоната забранета за летови.
XS
SM
MD
LG