Достапни линкови

Багдад: Хусеин убеден во победа над САД


Ирачкиот претседател Садам Хусеин е убеден во победа над Соединетите Држави и ја одбива можноста за негово прогонување, со цел да се избегне војната, пишуваат денеска ирачките медиуми. ,,Јас сум ваш брат и командат, и сугурен сум во победа,, изјавил Хусеин на состанокот со воените офицери, посветен на подготовките за евентуалната војна.
XS
SM
MD
LG