Достапни линкови

Багдад: Посета на Ханс Бликс наредната сабота


Заменик ирачкиот претседател Тарик Азис најави дека главниот инспектор Ханс Бликс, наредната сабота ќе го посети Багдад. Бликс и шефот на меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеј, се подготвени на преговори со Багдат, доколку им се дозволат разговори со ирачките научници и користење на шпиунски авиони, соопшти претставник на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG