Достапни линкови

Кабул: Пет авганистански војници загинаа во експлозија


Пет авганистански војници загинаа, а четири се ранети додека возилото во кое се наоѓале минувало покрај еден рудник во југозападниот дел на Авганистан во кој се случила експлозија, изјави претставник на локалната власт. Рудникот кој се наоѓал во близина на границата со Иран, најверојатно постои од времето на Советската окупација или од времето на владеењето на Талибанците.
XS
SM
MD
LG