Достапни линкови

Чеченија: Шест руски војници загинаа во последните 24 часа


Шест руски војници загинаа во последните 24 часа во нападите на чеченските бунтовници.Во меѓувреме во Москва денеска протестираа околу 500-тини лица барајќи од руските власти да ја стопираат војната во Чеченија и да се откажат од референдумот, најавен за март годинава.
XS
SM
MD
LG