Достапни линкови

Германија: Избори во Хасен и Долна Саксонија


Во Германските сојузни држави Хесен и Долна Саксонија, денеска се одржуваат избори. Аналитичарите велат дека се очекува актуелниот Канцелар, социјалдемократот Герхард Шредер да биде казнет за лошите резултати во економијата. Ова е прв тест за избирачите пред општите избори кои треба да се спроведат во септември.
XS
SM
MD
LG