Достапни линкови

Техеран: Посета на Крис Патен


Еврокомесарот Крис Патен денеска отпатува за Техеран во четири-дневна посета на Иран. Се очекува Еврокомесарот да разговара за иранските релации со Ирак и Израел, а во фокусот на вниманието ќе бидат и последиците од евентуалната американска воена интервенција врз Ирак. По посетата на Иран Патен, ќе отпатува за Турција и Либан во обид да ги зајакне соседските односи меѓу Европа и исламскиот свет.
XS
SM
MD
LG