Достапни линкови

Зимбабве: Над 30 загинати во судир на возови


Повеќе од 30-тина лица изгореа, а неколку се повредени во судар на два воза во северниот дел на Зимбабве, соопштија локалните медиуми. При сударот меѓу патничкиот и товарниот воз кој превезувал лесно запаливи материи избил пожар, во кој, во обидот да го спречат биле повредени и неколку спасувачи. Полицијата не располага со подетални инфомрации, но се стравува дека бројот на жртвите е најверојатно поголем.
XS
SM
MD
LG