Достапни линкови

Кабул: Истрага за трите експлозии


Меѓународните безбедносни сили во Авганистан започнаа истрага за трите експлозии, што се случија во близина на базата во Кабул. Портпаролот на меѓународните безбедносни сили изјави дека експлозијата која се случила во текот на ноќта, била во близина на германските воени сили во Авганистан. Инаку, вчера во Кандахар во експлозија во автобус загинаа 15 лица.
XS
SM
MD
LG