Достапни линкови

Џенин: Убиени двајца Палестинци


Двајца Палестинци се убиени во денешните судири со израелските сили во Џенин, на Западниот Брег. Израелското радио јави дека нивните трупи биле во потрага по припадници на Хамас при што биле уапсени седумина осомничени.
XS
SM
MD
LG